0 MAÇ 0,00

ORAN

BANKO MEDYA BANKOSUNA TAHMİN
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Son dakika spor haberi: Olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz muvaffakiyetinin sırrını açıkladı!

  Son dakika spor haberi: Olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz muvaffakiyetinin sırrını açıkladı!

  Türkiye Okçuluk Federasyonunun “Olimpiyatın Gençleri” isimli gelişim programı sayesinde 9 yıldır sistemli halde kamp yapan ulusal okçu Mete Gazoz, olimpiyat altın madalyasının yılın 260 günü kamplarda disiplinli çalışmayla geldiğini belirtti. Birinci yayını 3 yaşındayken eline alan, birinci okunu da şimdi 5 yaşındayken atan Mete Gazoz, babası eski ulusal atlet Metin Gazoz’un takviyesiyle küçük yaşlarda başladığı sporda 2013’ten itibaren “Olimpiyatın Gençleri” isimli gelişim programı kapsamında hayatının büyük bir kısmını kamplarda geçiriyor.

  Yılın 260 günü ulusal ekiple kamp yapan Mete Gazoz, beslenmesinden toplumsal hayatına, idmanlarından eğitimine kadar belli bir tertip içerisinde yaşıyor. Günde 8 saat ok attıktan sonra 2 saat de kuvvet ve dayanıklılığı artırma maksadıyla güç ve koşu idmanı gerçekleştiren olimpiyat şampiyonu ulusal atlet, akabinde 1 saat havuz, masaj üzere toparlanma aktiviteleri yapıyor.

  Yabancı lisan eğitimi alan ve boş vakitlerini da kitap okuyarak kıymetlendiren Mete Gazoz’un kendisini muvaffakiyete götüren kamp ömrünün bir kısmı, basın takımlarınca görüntülendi.

  ????DİSİPLİNLİ ÇALIŞMA VE AİLE DAYANAĞI BAŞARIYI GETİRDİ

  Mete Gazoz, kendisinin kamptaki bir gününe eşlik eden AA muhabirine, küçük yaşlardan itibaren Türkiye rekorları kırdığını, şampiyonluklar elde ettiğini söyledi.

  “Olimpiyatın Gençleri” isimli projeye dahil olduktan sonra milletlerarası turnuvalarda madalya alabileceğini gördüğünü aktaran Mete Gazoz, “2013’te önemli biçimde muvaffakiyet odaklı idmanlar yapmaya başladık. Başarımın sırrını disiplinli ve çok fazla idman yapmaya bağlıyorum. Çok küçük yaşlarda kamp hayatım başladı. Bu süreçte ailemin büyük dayanağını aldım” diye konuştu.

  ÇOCUKLARA ROL MODEL OLMAK SEVİNDİRİYOR

  Mete Gazoz, maksatlarıyla ilgili açıklamalarda da bulunarak, şunları kaydetti:

  Mesleğimde 4 olimpiyat şampiyonluğu gayem var, umarım bunu başarırım. Mesleğim bittikten sonra da okçuluk sporunun içinde kalmayı hedefliyorum. Olimpiyat şampiyonlukları memnun ediyor lakin çocuklara rol model olmak beni daha da sevindiriyor. Çocukların sabahın erken saatlerinde kalkıp olimpiyatları izlemesi beni çok keyifli etmişti. Tahminen de beni izleyerek spora başlayan çocuklardan ileride olimpiyat şampiyonları çıkacak. O çocukların ‘Bu spora Mete Gazoz’u izleyip başladım.’ demesi benim için olimpiyat şampiyonluğundan daha memnunluk ve gurur verici bir durum olur.

  Site İçi Yorumlar

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  maç izle

  maç izle

  canlı maç izle

  maç izle

  canlı maç izle

  beinsports izle

  taraftarium24 izle

  justintv izle

  bedava izle

  trgool izle

  maç yayınları

  mobil maç izle

  nba izle

  hd maç izle

  taraftarium24

  şampiyonlar ligi maç izle