0 MAÇ 0,00

ORAN

BANKO MEDYA BANKOSUNA TAHMİN
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Beşiktaş haberi: Sergen Yalçın’ın teknik yöneticilik periyodu bu türlü geçti

  Beşiktaş haberi: Sergen Yalçın’ın teknik yöneticilik periyodu bu türlü geçti

  Beşiktaş ‘ta bilhassa 2020-21 döneminde büyük başarılara imza atılan Sergen Yalçın devri, resmen sona erdi. 2021-22 dönemine yapılan makus başlangıç sonrası Sergen Yalçın, idareye istifasını sundu ve yollar ayrıldı.

  Beşiktaş’a geliş süreci büyük bir coşku yaratan ve sonrasında topluluğunda değerli muvaffakiyetler elde eden Sergen Yalçın’ın işte yaklaşık iki yıllık Beşiktaş periyodu…

  Vodafone’da Sergen Yalçın sesleri

  Beşiktaş, Şenol Güneş sonrası 2019-20 dönemine Abdullah Avcı idaresinde başlamıştı. Ama dönem başı itibariyle istenen sonuçların gelmemesi tribünlerde Sergen Yalçın seslerinin yükselmesine neden oldu.

  23 Eylül 2019’da Başakşehir, Vodafone Park’ta Beşiktaş karşısında 1-0 öne geçtiğinde tribünler Abdullah Avcı’ya reaksiyon gösterirken Sergen Yalçın lehine tezahüratlar yapılmıştı.

  Makus sonuçlar sonucunda Beşiktaş’ta Ahmet Parıltı Çebi idaresi, eski lider Fikret Orman devrinde vazifeye getirilen Abdullah Avcı ile yollarını ayırdı. Grubun başında yalnızca 239 gün kalabilen Abdullah Avcı’ye 24 Ocak’ta veda edildi.

  Avcı sonrası misyon Sergen Yalçın’da

  Abdullah Avcı ile yollarını ayıran Beşiktaş, 29 Ocak 2020’de yeni teknik yöneticisinin Sergen Yalçın olduğunu açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, “Beşiktaşımıza değerli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Teknik Yöneticimiz Ali İstek Sergen Yalçın’a çalışmalarında muvaffakiyetler dileriz” sözleri kullanıldı.

  Süper imza merasimi

  29 Ocak’ta grupla birinci çalışmasını yapan Sergen Yalçın için 30 Ocak’ta Vodafone Park’ta binlerce taraftarın iştirakiyle harika bir imza merasimi gerçekleştirildi.

  İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Lider Ahmet Parıltı Çebi, “Yönetimiyle, hocasıyla ve büyük taraftarıyla Beşiktaş işte burada! Topluluğumuza iyi olsun. Sergen Yalçın’a muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerini kullandı.

  Çok heyecanlı olduğunu lisana getiren Sergen Yalçın ise, “Hayatımda hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Bana bu bahtı verdikleri için Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi ile İdare Konseyimize teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza minnettarım” dedi.

  Yarım dönemde düzgün performans

  Sergen Yalçın, 2019-20 döneminde devraldığı Beşiktaş’ın başında 15 maça çıktı. Abdullah Avcı devri sonrası yalnızca ligde gayretini sürdürebilen Beşiktaş’ta çıktığı 15 müsabakada 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

  2020-21 düş üzere geçti!

  2020-21 dönemi ise Beşiktaş ismine düş üzere geçti. Siyah-Beyazlılar, dönemi Üstün Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları ile tamamladı. Beşiktaş’ın başında 2020-21 döneminde 47 maça çıkan Sergen Yalçın; 30 galibiyet, 8 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile dönemi tamamladı.

  Berbat başlangıç, son oldu

  2021-22 dönemi ise yapılan transferlerle artan beklentiyi birinci etapta karşılayamadı. Beşiktaş, ligde oynadığı 15 maçta 21 puan toplayabildi. Bilhassa son 5 lig maçında galibiyet alınamazken UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de C Kümesi puansız tamamlandı. Ligdeki 5 maçlık galibiyet hasreti ve Şampiyonlar Ligi’ndeki 5-0’lık son Dortmund yenilgisi ile Sergen Yalçın, idareye istifasını sundu ve bunun kabulü ile de yollar ayrıldı.

  Beşiktaş’tan yapılan resmi açıklamada, “29 Ocak 2020 tarihinden bu güne Profesyonel Futbol Ekibimizin teknik yöneticiliği misyonunu yapan, Sayın Sergen Yalçın ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Misyon müddetince Profesyonel Futbol Grubumuzla Harika Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan hocamız Sergen Yalçın ‘a çalışmalarından ötürü teşekkür eder, bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler dileriz” tabirleri kullanıldı.

  Sergen Yalçın’ın Beşiktaş karnesi

  82 resmi maç

  46 galibiyet

  13 beraberlik

  23 yenilgi

  1 Üstün Lig şampiyonluğu

  1 Türkiye Kupası şampiyonluğu

  Site İçi Yorumlar

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  maç izle

  maç izle

  canlı maç izle

  maç izle

  maç izle

  canlı maç izle

  beinsports izle

  taraftarium24 izle

  justintv izle

  bedava izle

  trgool izle

  maç yayınları

  mobil maç izle

  nba izle

  hd maç izle

  taraftarium24

  şampiyonlar ligi maç izle