0 MAÇ 0,00

ORAN

BANKO MEDYA BANKOSUNA TAHMİN
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Japonya’da kamu yayıncısı NHK televizyonu Türk okçuluğunu haberleştirdi

  Japonya’da kamu yayıncısı NHK televizyonu Türk okçuluğunu haberleştirdi
  Japonya’da kamu yayıncısı Nihon Housou Kyoukai (NHK) televizyonu, Türk okçuluğunun tarihi serüveni ile Tokyo 2020 Olimpiyatlarından altın madalya ile dönen ulusal okçu Gazoz’u özel haberinde işledi.

  Mete Gazoz’un Tokyo 2020’deki atış imgelerine yer verilen yayında, 22 yaşındaki ulusal okçunun kazandığı altın madalyanın, Türkiye okçuluk tarihindeki birinci altın madalya olduğu vurgulandı.

  Haberde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun iştirakiyle Japonya’nın Ankara Büyükelçiliğinde bu ay düzenlenen “Kutlama Resepsiyonu” imajlarına de yer verildi.

  NHK’nin İstanbul Ofis temsilcisine konuşan ve okçuluğu “ata sporu” olarak nitelendiren Gazoz, “Türklerle okçuluk her vakit bir bütündürler” diyerek 2024 Paris Olimpiyatlarını hedeflediğini bildirdi.

  – Okçular Vakfı

  İstanbul’daki Okçular Vakfındaki okçuluk idmanlarından manzaraların kullanıldığı haberde, “Mete Gazoz’un başarısı sonrası okçuluk öğrencilerinin sayısı iki kat arttı” tabiri kullanıldı.

  İdmanlara katılan öğrenciler, demeçlerinde, “Mete Gazoz’un muvaffakiyetinden ötürü mutluyum”, “Olimpiyatlara gidip ben de madalya kazanmak isterim” diye konuştu.

  Haberde, “Türkiye, okçular yetiştirmek için ülke çapında çalışıyor, bu doğrultuda kendi kültürünü yaşatmak için klâsik okçuluğu yaygınlaştırmaya odaklanıyor.” sözüne yer verildi.

  Okçuluğun 1500 yıllık geçmişi olduğu kaydedilen haberde, “Okçuluğun bir vakitler askeri açıdan Osmanlı Devleti’nin muvaffakiyetlerini desteklediği söyleniyor” anekdotu düşüldü.

  – İmalat atölyeleri

  Türk hükümetinin son 11 yıldır okçuluk sporuna ulusal bütçeden hisse ayırdığı, okul müfredatında yer verdiği belirtilen haberde, TRT’de yayımlanan “Tozkoparan İskender” dizisine vurgu yapıldı.

  Dizide, Türk okçuluk tarihinin en büyük okçularından İskender’in çocukluğunun anlatıldığı, bu dizinin Türkiye’de genç kısmın büyük ilgisini çektiği belirtildi.

  Haberde, okçuluğun yaygınlaştırılması kapsamında düzenlenen “Osmanlı Türk yaylarının imalat atölyelerine” birçok kişinin katıldığı, bu atölyelere katılanların kendi oklarını yapabildiği belirtildi.

  Okçuluk için “Türk halkının tarihini bugüne aktaran gelenek” nitelendirmesi yapılan haberde, “genç kesitin okçuluğun bugüne aktarılmasında aktif olduğu” kaydedildi.

   
  Site İçi Yorumlar

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  canlı maç izle

  banko tahminler

  banko kuponlar

  iddaa tahminleri

  canlı maç izle

  discord sunucuları

  discord sunucuları