0 MAÇ 0,00

ORAN

BANKO MEDYA BANKOSUNA TAHMİN
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  West: “Michael Jordan kadar fevkalâde iş yapan olmadı!”

  West: “Michael Jordan kadar fevkalâde iş yapan olmadı!”
  NBA efsanesi Jerry West, bir öbür efsane oyuncu Michael Jordan’ın “yaptığı harika şeylerin,” gördüğü tüm basketbolculardan daha fazla olduğunu söyledi.

  “Getcha Popcorn Ready with T.O. & Hatch” podcasti’ne katılmış olan Los Angeles Lakers’ın efsane ismi, MJ için kimi büyük iltifatlarda bulundu:

  “Bu adamın yaptığı fevkalâde şeyler, şimdiye kadar gördüğüm rastgele bir basketbolcudan daha fazla. İnsanların es geçtiği bir şey var ki, kendisi birebir vakitte ligdeki en yeterli savunmacıydı da. Yani, en yeterli hamle oyuncusu olduğunu zati biliyoruz değil mi?”

  “100 YARDAYI KUSURSUZ BİR VAKİTTE KOŞMUŞ”

  West, Jordan’ın North Carolina Üniversitesi’ndeki anlarından birini aktararak, Majesteleri’nin inanılmaz atletizminden de bahsetti:

  “Atletizmi bir oburdu… Carolina vakitlerinde 100 ya da 40 yarda mıydı hatırlamıyorum, koşu yapıyorlardı ve şahane sayılara ulaşmıştı. Geçmişte çok güzel dostum olan merhum Dean Smith ve emekli olan Roy Williams ile hepimiz o devir çok yakındık. Ve Jordan hakkında konuşurken, sanırım 100 yardayı süper bir vakitte koştuğundan bahsetmişlerdi.

  Antrenörlerden biri ona farklı bir şey söylemişti ve ‘Daha uygununu de yaparım’ deyip, saniyenin onda ikisi kadar daha süratli koşmuştu.”

  “RESMEN BİR KEDİ ÜZEREYDİ…”

  West son olarak, MJ’in New York Knicks efsanesi Patrick Ewing’in üzerinden bastığı ikonik smaç hakkında da şu biçimde konuştu:

  “Dikey sıçrama çok değerli. Fakat yeteneği olanlar için daha da kıymetli, değil mi? Kimi adamlar çarçabuk sıçrar, kimileri ise öncesinde hazırlanmak için dizlerini kırar. Michael Jordan resmen bir kedi üzereydi.

  Bana hala epey enteresan gelen bir konum var. New York Knicks’e karşı oynuyorlardı, taban çizgiden dönüp, çok dar bir alanda yükselerek smacı basmıştı. Yani sıçramak için çok ufak bir alanı vardı, kimileri bunun için daha fazla alana muhtaçlık duyuyor. O smacı vurduğunda, ‘Aman yarabbi’ demiştim.

  Onu Olimpiyat grubuna girmeye çalışırken izlediğim devri hatırlıyorum, üç günlüğüne oradaydım. Birtakım inanılmaz sportmenlerin çıkabildiği ekstra bir düzey oluyor. Bu adamda da işte o vardı. Tahminen de kendisi, gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncu…”

  Site İçi Yorumlar

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  canlı maç izle

  banko tahminler

  banko kuponlar

  iddaa tahminleri

  canlı maç izle

  discord sunucuları

  discord sunucuları